www.cirkev.cz

Subscribe to www.cirkev.cz feed
cirkev.cz - aktuality
Updated: 1 hodina 58 min zpět

Papež František: Církev nebude tolerovat zneužívání nezletilých

22. September 2017 - 14:00
Papež František potvrdil, že církev bude na všech úrovních tvrdě postihovat jakoukoliv formu sexuálního zneužívání nezletilých. Řekl to členům Papežské komise na ochranu nezletilých, kteří se ve Vatikánu sešli na svém plenárním zasedání.

Mladí Evropané se sešli v Osvětimi k připomínce holokaustu

22. September 2017 - 13:00
V těchto dnech probíhá v Polsku pátý ročník mezinárodního setkání „Mladí Evropané pro svět bez násilí“, jež pořádá Komunita Sant’Egidio. Setkání se účastní přes 500 mladých lidí z Česka, Polska, Rumunska, Ruska, Slovenska, Ukrajiny a Maďarska.

Charita má Cenu evropského občana

21. September 2017 - 17:30
Cenu evropského občana, kterou udílí Evropský parlament, získaly letos za Českou republiku organizace Charita ČR a mobilní hospic Strom života. 18. září ocenění převzali generální sekretář Charity ČR Jakub Líčka a ředitelka Stromu života Marie Ryšková.

Vatikán: Boj proti novodobému otrokářství považujeme za prioritu

21. September 2017 - 17:00
Vatikánský sekretář pro mezinárodní vztahy arcibiskup Paul Gallagher uvedl na zasedání Valného shromáždění OSN, že boj proti nucené práci, otrokářství a obchodu s lidmi patří mezi důležité priority papeže Františka. Dále řekl, že církev vystupuje proti těmto praktikám už od dob Druhého vatikánského koncilu v polovině šedesátých let.

Na Filipínách začaly přípravy na GenFest Hnutí fokoláre

21. September 2017 - 16:00
Mezinárodní mládežnické setkání Hnutí fokoláre se bude konat příští rok v Manile na Filipínách, které jsou domovem největší asijské katolické komunity. Přípravy na 11. ročník GenFestu, který se uskuteční od 6. do 8. července 2018, právě začaly. Těžiště akcí bude soustředěno do World Trade Centre Metro v Manile, přičemž všechny workshopy se budou konat na univerzitě De La Salle.

Papež se modlil za oběti zemětřesení v Mexiku, biskupové vyzývají k solidaritě

20. September 2017 - 15:00
Papež František na pravidelné středeční generální audienci vyjádřil svůj soucit s obětmi zemětřesení v Mexiku. Současně mexičtí biskupové vyzvali k solidaritě se všemi, kteří byli zasažení touto přírodní tragédií.

Vatikán vyzývá k obnovení dialogu ve Středoafrické republice

20. September 2017 - 15:00
Svatý stolec vyzval na zasedání Valného shromáždění OSN k obnovení dialogu ve Středoafrické republice a také k účinnějším akcím na ochranu civilních obyvatel všech náboženských skupin. Řekl to arcibiskup a vatikánský sekretář pro mezinárodní vztahy Paul Gallagher.

Katolický týdeník: Včelaření a duchovní život

20. September 2017 - 11:35
Následující řádky přinášejí malou včelařovu meditaci (chtělo by se napsat med-itaci). Pisatelovo osobní vyznání včelaře a teologa v jedné osobě vychází z jeho práce u včel. V neobvyklé poloze spojuje vzdělání a poznání zákonitostí života přírody s křesťanskou spiritualitou.

Koncepce rodinné politiky schválena - je to dobře?

19. September 2017 - 17:56
Již v srpnu jsme se věnovali tzv. Koncepci rodinné politiky, kterou připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Dokument byl včera schválen vládou a je již dostupný na webu ministerstva. Přidáváme několik aktuálních postřehů Národního centra pro rodinu.

Pákistánský křesťan byl odsouzen k trestu smrti kvůli urážce islámu

19. September 2017 - 14:00
Soud ve východním Pákistánu odsoudil tamějšího křesťana k trestu smrti kvůli urážce islámu. Pětatřicetiletý James Nadeem z Lahore byl obviněn v červenci loňského roku poté, co údajně poslal svému muslimskému příteli prostřednictvím aplikace WhatsApp báseň urážející islám.

Filipínský kněz Teresito Suganob osvobozen ze zajetí

18. September 2017 - 16:00
Biskup Edwin dela Pena z filipínského města Marawi v neděli oznámil, že katolický kněz Teresito “Chito” Suganob byl v sobotu vysvobozen ze zajetí teroristické skupiny Maute, která má vazbu na Islámský stát. Kněz byl unesen před téměř čtyřmi měsíci, kdy vypukly střety mezi vládními silami a teroristy.

CCEE bude jednat o pastorační péči migrantů

18. September 2017 - 14:00
Pravidelné výroční setkání biskupů a zástupců Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), kteří mají na starost pastorační péči migrantů, se uskuteční v Římě od 21. do 23. září. V rámci jednání se kromě jiného účastníci setkají na audienci s papežem Františkem a budou debatovat s představiteli sekce pro migranty a uprchlíky vatikánského Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji.

Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 24. září 2017

18. September 2017 - 10:15
Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas.

Svatý Kopeček nad Olomoucí bude dějištěm romské pouti

15. September 2017 - 17:30
16. září stovky Romů ze všech koutů České republiky zamíří na Svatý Kopeček, kde proběhne další ročník tradiční romské pouti. Tématem se tentokrát stanou kořeny – rodina – smysl.

CCEE bude v Bělorusku diskutovat o mladých lidech a Evropě

15. September 2017 - 17:00
Poprvé v historii se bude plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) konat v Bělorusku. Společně s tamější katolickou komunitou budou evropští biskupové slavit výročí 750 let od první písemné zmínky o Minsku a 500 let od vytištění Bible v běloruštině. Hlavním tématem konference bude současná situace mladých lidí a o přínosu církve při budování společné Evropy.

Jak v neděli do kostela: na kole?

15. September 2017 - 17:00
Do kostela jezdíte na kole sice možná běžně, ale tuto neděli se mohou přidat i ti, kteří spíše volí jiné způsoby přepravy. Uskuteční se desátý ročník ekumenické akce Do kostela na kole.

Papež František pozdravil účastníky konference o boji proti desertifikaci

15. September 2017 - 16:00
Účastníkům 13. zasedání konference smluvních stran Úmluvy OSN o boji proti desertifikaci zaslal svoje poselství papež František. Svatý otec ocenil jejich úsilí při prosazování koordinovaného přístupu v řešení tohoto vážného ekologického problému.

Katolický týdeník: Když se vlády chopí emoce

14. September 2017 - 17:42
Jako by už nebylo důležité vědět správně, ale rychle. Může se člověk zorientovat ve směsi seriózních a neověřených zpráv? Co mu umožní vyznat se v komplikovaném světě?

Papež o Kolumbii: Vrcholem bylo blahořečení dvou mučedníků

14. September 2017 - 17:00
Papež František promluvil na pravidelné středeční generální audienci o své nedávné apoštolské cestě do Kolumbie. Podle něj cesta vyvrcholila blahořečením dvou kolumbijských mučedníků a následnou liturgií za smíření. Dále zmínil, že velmi působivé pro něj bylo, jak mnoho rodičů přinášelo na setkání své děti, aby jim požehnal.

Zadržovaný a nezvěstný čínský biskup podstoupil v Pekingu operaci

14. September 2017 - 15:00
Čínský biskup Peter Shao Zhumin, který byl několik měsíců nezvěstný, podstoupil 11. září operaci ucha v pekingské nemocnici. Podle agentury Ucan není zřejmé, zda stále zůstává pod kontrolou policie. Biskupovi bylo začátkem září znemožněno zúčastnit se pohřbu kněze své diecéze, který patřil do podzemní církve.

Stránky