www.cirkev.cz

Subscribe to www.cirkev.cz feed
cirkev.cz - aktuality
Updated: 2 hodiny 20 min zpět

(Re)thinking Europe: Společnost ani politika nebudou úplné bez evangelia

30. October 2017 - 20:00
Nedělní mše ve svatopetrské bazilice se stala symbolickým uzavřením dvoudenního dialogu mezi představiteli církve a evropskými politiky nazvaného (Re)thinking Europe. Mši celebroval prezident COMECE kardinál Reinhard Marx, který byl také jedním z hlavních iniciátorů uspořádání konference.

Přímé přenosy bohoslužeb od 30. října do 5. listopadu 2017

30. October 2017 - 9:45
Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

(Re)thinking Europe: Projev papeže Františka uzavřel debatu o společné evropské budoucnosti

28. October 2017 - 17:00
Vystoupení papeže Františka v rámci slavnostního zakončení konference (Re)thinking Europe uzavřelo dvoudenní dialog mezi představiteli církve a evropskými politiky a zástupci akademické sféry a nevládních organizací. Symbolickou tečkou za diskusním setkáním bude zítřejší mše svatá ve svatopetrské bazilice.

(Re)thinking Europe: Ve Vatikánu začala konference o společné evropské budoucnosti

27. October 2017 - 17:00
Stovky vysoce postavených evropských politiků, představitelů církve, zástupců akademické sféry i nevládních organizací se sešlo na konferenci (Re)thinking Europe, která se koná od pátku 27. října do neděle 29. října ve Vatikánu. Cílem konference je dialog mezi církví a politickou reprezentací o zásadních problémech, kterým v současné době čelí Evropa,  a o tom, jak může církev a křesťanství přispět ke společné evropské budoucnosti.

Papež hovořil s posádkou Mezinárodní vesmírné stanice

27. October 2017 - 13:30
VIDEO A FOTO UVNITŘ. Papež František se ve čtvrtek spojil s posádkou Mezinárodní vesmírné stanice. Dvacetiminutový rozhovor, který byl přenášen živě do celého světa, se dotýkal hlubokých lidských otázek, mezi nimiž bylo například téma lásky nebo zdroje radosti.

Katolický týdeník: Sezóna tzv. troubených mší svatých

26. October 2017 - 16:43
Svátek sv. Huberta – patrona myslivců – si po celém Česku připomínají tisíce věřících nimrodů.

V Mnichově zahájí proces blahořečení teologa Guardiniho a novináře Gerlicha

26. October 2017 - 15:00
V sobotu 16. prosince bude v Mnichově zahájena diecézní fáze procesu blahořečení teologa Romana Guardiniho a historika a novináře Fritze Michaela Gerlicha. Informuje o tom arcidiecéze Mnichov-Freising.

Bishops’ plenary: Spreading the Good News, protecting man

26. October 2017 - 12:30
On Oct. 23–25, 2017, the 111th plenary meeting of the Czech Bishops’ Conference took place in the Archbishop’s Palace in Prague. The participants discussed several issues of the life of the Church, met with directors of the diocesan Charities and attended a study day focused on Church schools, catechesis, and religious education.

Program cesty papeže Františka do Barmy a Bangladéše

26. October 2017 - 12:30
Zveřejňujeme program cesty papeže Františka do Barmy a Bangladéše, která se uskuteční 26. listopadu – 2. prosince 2017.

111. plenární zasedání ČBK v Praze: Hledáme cesty šíření radostné zvěsti a ochrany člověka

25. October 2017 - 20:36
(Aktualizováno 26. 10.) Pražské arcibiskupství hostilo ve dnech 23.-25. října 2017 111. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK). Čeští a moravští biskupové i zástupci řádů projednali body týkající se života církve, setkali se řediteli diecézních Charit z celé ČR a v rámci studijního dne věnovali dnešní den problematice katolického církevního školství, školní katecheze a výuky náboženství na farách.

Listopadové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2017

25. October 2017 - 17:48
Jako bonus tohoto čísla je soutěž o dárky pro celou rodinu. Strana plná skvělých cen, které můžete vyhrát pro své blízké k Vánocům, se bude hodit snad všem. Těšíme se na vaše odpovědi na soutěžní úkoly a doufáme, že nás budete číst, i když nevyhrajete. Protože nejzábavnější je proces, ne výhra.

(Re)thinking Europe: Evropa potřebuje obnovit sebevědomí

25. October 2017 - 15:00
Zatímco se debatuje o potřebě ochrany národních hranic v Evropě a o nárocích na nezávislostech a volební výsledky se vezou na vlně populismu, tak papež František a biskupové Komise biskupských konferencí Evropského společenství (COMECE) pozvali zástupce světa politiky a církve, aby vstoupili do dialogu na konferenci „(Re)thinking Europe – křesťanský příspěvek k budoucnosti Evropského projektu“, která se koná od 27. do 29. října ve Vatikánu. Více o tématu v rozhovoru s generálním sekretářem COMECE Olivierem Poquillonem.

V Praze proběhne konference o pronásledování křesťanů

24. October 2017 - 18:30
V pátek 10. listopadu 2017 proběhne v Praze konference o pronásledování křesťanů ve světě. Kromě prezentací papežské nadace Církev v nouzi, Evropské unie a komunity Sant’Egidio na ni zazní svědectví věřících, kteří zažili pronásledování v zemích, kde je nejtěžší být křesťanem: Severní Korea, Sýrie a Súdán.

Řád sv. Řehoře Velikého má další dva držitele v ČR

23. October 2017 - 21:00
Nedlouho po svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, se ocenění své práce pro římskokatolickou církev dočkali další dva lidé z ČR: Jiří Uher a Jan Štěpančík ze Sekretariátu České biskupské konference (ČBK) jsou rytíři Papežského rytířského řádu sv. Řehoře Velikého.

Chrvala: „Stát na křižovatce je mnohem těžší, než se rozhodnout špatně!“

23. October 2017 - 17:50
Ve dnech 15. – 20. 10. 2017 se konal nový ročník Studijně formačního kurzu v Blansku – Češkovicích. Sešlo se celkem 47 účastníků, kteří pracují s mládeží a mají zájem rozšířit své znalosti a navzájem se s ostatními obohatit o své zkušenosti.

CCEE zveřejnilo výroční zprávu a přehled Litterrae Communionis

23. October 2017 - 15:00
Primárním posláním Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) je vytváření církevního společenství v Evropě, a proto pravidelně předkládá souhrn hlavních událostí týkající se života katolické církve v Evropě formou výroční zprávy a přehledu Litterae Communionis.

Do Prahy míří biskupové i zástupci řeholí. Začíná plenární zasedání ČBK

23. October 2017 - 10:45
111. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK) hostí od dnešního poledne pražské arcibiskupství. Čeští a moravští biskupové budou nejen projednávat různé body týkající se života církve, ale rovněž požehnají novou redakci Katolického týdeníku či se v rámci studijního dne budou obsáhleji věnovat školské problematice. S účastníky jednání se můžete setkat již dnes na Vyšehradě; ve zdejší bazilice budou od 18.00 sloužit mši svatou.

Přímé přenosy bohoslužeb od 23. do 29. října 2017

23. October 2017 - 10:30
Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas.

Organizace Církev v nouzi zajišťuje mléko pro trpící syrské děti

20. October 2017 - 16:00
Tisíce trpících syrských dětí dostávají pravidelně mléko v rámci humanitární pomoci, kterou zajišťuje organizace Církev v nouzi. Balíčky sušeného mléka dostávají křesťanské rodiny v Aleppu, které jsou bez zaměstnání a žijí v chudobě, navíc v oblasti zdevastované válečným konfliktem.

Zástupci křesťanských rádií podpořili maltské žurnalisty po vraždě Daphne Galiziové

20. October 2017 - 12:00
V závěrečný den jednání Evropské konference křesťanských rádií (CERC) na Maltě zveřejnili účastníci společné prohlášení k pondělní vraždě místní novinářky Daphne Caruanové Galiziové, k níž došlo nedaleko dějiště zasedání u města Mosta. Organizace, jejímž členem je také Radio Proglas, vyslovila své znepokojení nad událostí a maltskou novinářskou obec i pozůstalé ujistila o své solidaritě a modlitbách.

Stránky